ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید V-ray 3.0 – بخش چهارم

4- تنظیمات سریع- Quick Settings
یکی دیگر از ویژگی های جدید نسخه 3 تنظیمات سریع نام داره . قبل از انتشار این نسخه به دوتا ویژگی تاکید میشد یعنی همین تنظیمات سریع (Quick Settings) و سرعت در رندرینگ ولی تاکنون توضیح دقیقی از شیوه اجرای Quick Settings ارائه نشده بود تا اینکه بالاخره مشخص شد این بخش به کمک یکسری پریست های آماده که درواقع همون پارامترهای از قبل تنظیم شده هستند، قراره اجرایی بشه .
همونطوری که میدونید موتورهای رندرینگ به دلیل پیچیدگی در ساختار با تعداد زیادی پارامتر و تنظیمات سروکار دارند و کاربر برای یک تنظیم درست و اصولی در جهت رندر گرفتن از پروژه خودش میبایست با این پارامتر ها به خوبی آشنایی داشته باشه . در این میان شرکتهای سازنده سیاست های مختلفی رو برای دسته بندی و ترتیب این تنظیمات اجرا میکنن . مثلا Thinkbox شاید خیلی اهمیتی به این موضوع نمیده و این رو میشه در پیچیدگی در پارامتر های پلاگین KRAKATOA دید ولی کمپانی Chaos Group نگاه متفاوتی داره .
دسته بندی پارامتر ها ، نظم و چینش دقیق و قابل فهم از نکاتی هستند که همیشه در موتور رندر وی ری مورد توجه قرار گرفته . با تمام این اوصاف به دلیل کثرت در تعداد پارامتر ها باز هم ممنکه که کاربران با تنظیمات دقیق و تک تک اونها به مشکل بخورند که نسخه 3 ما شاهد اضافه شدن پریست هایی هستیم که نیاز کاربران رو به تنظیم تک تک پارامتر ها به حداقل میرسونه . این Presets ها به این گونه عمل میکنند که شما یک لیست کشویی رو باز میکنید و بر اساس پروژه خودتون که مثلا انیمیشن یا یک کار تک فریم و… رو انتخاب میکنید و تمام پارامترهای اون بخش به بهترین شکل برای پروژه شما تنظیم میشن .
البته قبلا هم شاهد یه چنین کاری در وی ری بودیم . یادتونه ؟ تنظیمات بخش Irradiance map که تعدادی از پارامتر های این بخش به کمک یک پریست در حالتهایی مثل Medium ، Low و High تنظیم میشدن و اکنون در نسخه 3 ما شاهد اضافه شدن تعداد بیشتر از این پریست ها هستیم .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *