ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید V-ray 3.0 – بخش سوم

3- رندرینگ تصاعدی- Progressive Rendering
حالت کلی رندرینگ و فرآیند تشکیل یک تصویر رندر شده تاکنون در وی ری به یک شکل بوده و اون هم باکت هایی مربعی شکل به تعداد هسته های پردازنده که با تکمیل هر کدام یک کادر کوچکی از تصویر تشکیل میشن . اما در نسخه 3 وی ری شاهد اضافه شدن یک متد جدید در این فرآیند به نام Progressive Rendering هستیم . این متد که شباهت بسیار زیادی به همون تکنولوژی path tracing در V-Ray RT داره، اکنون در بخش Production Render در اختیار کاربران قرار گرفته .
اگه حالت V-Ray RT رو دیده باشید با شیوه کلی این فرآیند آشنا هستید . Progressive Rendering باعث میشه که پس از فشردن دکمه رندر یک نمای کلی از رندرینگ نهایی داشته باشید و با گذشت زمان این فرآیند ادامه پیدا میکنه و تصویر شکل گرفته شما بصورت تصاعدی واضح تر خواهد شد و دیگه نیازی به صبر کردن برای تکمیل باکت ها و مشخص شدن شکل کلی رندر نیست .
حتما تاکنون براتون پیش اومده که پس از اضافه کردن یک افکت مثل Fog نیاز باشه تا چندتا رندر تست از کار بگیرید و با شیوه رندر قدیم احتمالا کاری خسته کننده و زمانبر بوده . اما اکنون شما میتونید در حالت Progressive Rendering در همون چند ثانیه ابتدایی نمایی کلی از رندرتون رو داشته باشید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *