ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید V-ray 3.0 – بخش دوم

2- محیط کاربری جدید New User Interface-
هر نرم افزار و یا پلاگینی یک محیط کاربری داره که به اون User Interface یا همون UI گفته میشه و هرچقدر که این محیط ساده تر و روانتر تر باشه قطعا برای اون نرم افزار و یا پلاگین یک امتیاز محسوب میشه . موتور رندر وی ری نیز از یک چنین محیط کاربری برخورداره که در هر نسخه ما شاهد تغییراتی در اون بودیم .
در نسخه جدید وی ری یعنی V-Ray 3 میبینم که گفته میشه محیط کاربری وی ری دستخوش تحولات زیادی شده و از اون به عنوان یک محیط کاربری جدید نام برده میشه . محیط کاربری در V-Ray 3 و پارامترهای اون در 3 حالت قابل تنظیم هستند : عمومی Basic ، پیشرفته Advanced و تخصصی Expert که در هر لحظه با تغییر این مدها شاهد کم و زیاد شدن تعداد پارامترهای تنظیمات این انجین خواهیم بود .
در مد اول (Basic) پارامترهای پایه و عمومی برای تنظیم در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت . مد دوم (Advanced) پارامتر ها بیشتر برای تنظیم پیشرفته و در مد سوم (Expert) تمامی پارامترهای ریز و درشت در اختیار یک کاربر متخصص قرار میگیره تا بتونه یک کنترل دقیق روی رندر پروژه داشته باشه .
همچنین از دیگر ویژگی های جدید این بخش میشه به بروزرسانی مستقیم فایلهای راهنما (Documentation) و تول تیپ ها (tooltips) اشاره کرد . البته شاید این ویژگی که بصورت آنلاین هست برای ما کاربران ایرانی کاربردی نداشه باشه !

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *