ویژگی‌ها و قابلیت‌های جدید V-ray 3.0
نگاهی به ویژگی های جدید موتور رندرینگ V-Ray نسخه 3.0
این نسخه جدید با چندین ویژگی منتشر شده که در این مطلب به شرح کامل 5 ویژگی اصلی و مهم آن پرداخته شده است.
1–    Faster Ray Tracing-سرعت در رندرینگ 
اولین ویژگی همونطوری هم که انتظارش میرفت Faster Ray Tracing نام گرفت که درواقع این شرکت انقلابی رو در سرعت پردازش هسته ray tracing ایجاد کرده و حالا ما شاهد این هستیم که از V-Ray 3.0 به عنوان موتور رندری با سرعت 1.5 تا 5 برابری نسبت به نسخه های قبلی نام برده میشه .
از ابتدای شروع کار موتور رندرینگ V-Ray هیچوقت از این موتور به عنوان یک انجین پرسرعت نام برده نمیشد . مشکلاتی که با کم و زیاد شدن بازتاب ها و دیگر افکت ها بشدت خودنمایی میکرد و متاسفانه در تمامی مراحل نسخه های V-Ray 2 تغییرات چشمگیری در این زمینه دیده نشد !
تا اینکه چندی پیش کمپانی Chaos Group اعلام کرد میخواد از موتور رندر V-Ray 3.0 در SIGGRAPH 2013 رونمایی کنه و اخباری هم درباره ویژگی های جدید این نسخه داد . بهینه سازی سرعت Ray Tracing یکی او این قابلیتها بود .
بالاخره بعد از پیگیری ها و تحقیقاتی که توسط تیم توسعه دهنده V-Ray انجام داده شد و با کمک بازخوردهایی که از طرف کاربران این انجین دریافت کردند نهایتا تونستن به نتیجه دلخواه برسن و به گفته شرکت Chaos Group برای دستیابی به این سرعت، بسیاری از کدهای مرکزی هسته مربوط به محاسبات این انجین بهینه سازی و ویرایش شده .
همچنین از دیگر ویژگی های این بخش حالت دینامیکی برای تغییر اندازه باکت ها در زمان رندره که در بخش بهینه سازی سرعت میشه بهش اشاره کرد.